Достапни линкови

За иранската револуционерна гарда антивладините протести се поразени


Припадници на исламската иранска револуционерна гарда

Исламската револуционерна гарда сопшти дека антивладините протести во Иран кои според нив, биле предизвикани од странски поттикнувачи се „поразени“. Иранските револуционерни лица заедно со десетици илјади сили, полиција и министерството за разузнавање, како што наведуваат, го уништиле синџирот на немири создаден од САД, Британија, Израел, Саудиска Арабија, милитантите и монархистите.

Соопштението на иранската револуционерна гарда беше објавено по затворената седница на Парламентот на која стана збор за антивладините протести кои траат повеќе од една недела.

XS
SM
MD
LG