Достапни линкови

Вооружен маж се заканува со бомбашки напад на зграда во Белград


Припадници на српските безбедносни сили

Српските медиуми јавија дека вооружен маж се заканува дека со бомба ќе разнесе зграда во белградската населба Раковица, а полицијата се сомнева дека држи и заложници. Во моментот се преговара со него. Околу зградата има големи полициски сили и блокиран е влезот, додека сообраќајот се пренасочува.

XS
SM
MD
LG