Достапни линкови

Претседателот на „Самоопределување“ си поднесе оставка


Претседателот на „Самоопределување“, Висар Имери.

Претседателот на косовската партија „Самоопределување“, Висар Имери, поднесе неотповиклива оставка од функцијата. Тој освен од функцијата претседател, се повлекува и од сите други функции во оваа партија.

Веста за повлекувањето тој ја соошти на средба со новинарите во седиштето на партијата, а беше најавена неодамна, со што излегоа на виделина недоразбрањата меѓу клучните луѓе во партијата.

„Самоопределување“ е трета по големина партија во Косово. На јунските избори, на кои настапи самостојно, освои 31 пратеничко место.

XS
SM
MD
LG