Достапни линкови

Еден загинат во 40 сообраќајки викендов во Скопје


Македонска полиција, МВР.

За време на продолжениот викенд во главниот град Скопје се случиле 40 сообраќајки, во кои загина едно лице, три лица се потешко повредени, а 19 се здобиле со полесни повреди, соопшти МВР.

Оттаму информираат дека сообраќајната полиција во текот на викендов открила и санкционирала поголем број прекршоци: за зголемена брзина над дозволеното, поминување крстосница на црвено светло, недавање првенство на минување на пешаци, управување возило под дејство на алкохол, нерегистрирани возила и друго.

XS
SM
MD
LG