Достапни линкови

Во Калифорнија слободна продажба на марихуана за рекреативна употреба


Калифорнија, архивска снимка

Калифорнија им се придружи на седум американски држави и на Дистриктот Колумбија кои имаат одобрено закони со кои се овозможува продажба на марихуана за рекреативно користење. Во Калифорнија марихуаната за медицинска употреба е дозволена од 1996 година. Со легализацијата на марихуаната се очекува пазарот во Калифорнија да порасне на над 3 ипол милијарди долари годишно.

XS
SM
MD
LG