Достапни линкови

Хан: Годинава ќе биде клучна за западен Балкан


Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан на социјалната мрежа твитер напиша дека 2018 година ќе биде одлучувачка за земјите од Балканот, но ќе биде и прилика за поблиска заедничка соработка.

На крајот од годината која беше полна со предизвици сакам да им заблагодарам на нашите партнери од блиското и далечно соседство за посветената соработка во текот на 2017 година. Да бидеме горди на заедничките постигнувања и силните напори во областите кадешто прогресот треба да биде остварен, порача Хан на твитер.

XS
SM
MD
LG