Достапни линкови

Првото новороденче женско


Првото бебе во новата 2018 година е женско и истото е родено во 00.01 часот, со родилна тежина 3070 грама и должина 49см. По повод првата рожба во новата година клиниката ќе ја посетат Министерот за здравство Венко Филипче, министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и градоначалникот на град Скопје Петре Шилегов.

XS
SM
MD
LG