Достапни линкови

Времето денеска сончево и релативно топло


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. По одделни котлини, вклучувајќи ја и Скопската, ќе има услови за појава на претпладневна магла. Преку денот ќе има умерено наоблачување и ќе биде релативно топло, особено на повискоите места. Температурата ќе се движи од 7 до 14 степени, во Скопје и околината случно време со температура до 8 степени.

XS
SM
MD
LG