Достапни линкови

Времето денеска ќе биде суво и стабилно


Macedonia -- Cloudy weather, generic, June 6, 2013.

Времето утрово е умерено до значително облачно, понекаде со слаб до умерен северозападен ветер. Ветерот е најизразен во Скопско и Гевгелиско. Во Маврово и Лазарополе има врежи претежно од слаб снег, а над Полог има појава на магла.

Претпладне се очекува поголема облачност, особено во западните делови од земјата, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер кој од средината на денот и вдолж Повардарието ќе засилува. Температурата ќе биде од три до девет степени.

Во Скопје слично време со температурата до седум степени.

За време на викендот и Новогодишната ноќ ќе биде стабилно и суво. Во новогодишната ноќ нема да е многу студено, а температурите ќе се претежно само некој степен под нулата.

Утре и во понеделник ветерот ќе биде слаб и постепено ќе се менува кон јужен. Од понеделник попладне облачноста ќе се зголемува, а во вторник ќе има повремени врнежи од дожд проследени со повремено засилен ветер. На повисоките планини врнежите ќе се од снег

XS
SM
MD
LG