Достапни линкови

Најмалку 15 загинати во пожар во Мумбаи


илустрација

Најмалку 15 луѓе го загубија животот во пожарот што во текот на изминатата ноќ избувна во Мумбаи во зграда на чиј покрив се одржувала забава, соопшти полицијата. Пожарот избувна во ресторан на покривот и за половина час ја уништи целата зграда.

XS
SM
MD
LG