Достапни линкови

Во Бугарија обвинети двајца Сиријци за трговија со луѓе


Архива: Припадници на бугарските служби за безбедност.

Бугарија пекрена обвиненија против двајца државјани на Сирија за трговија со луѓе. Јавното обвинителство од градот Свиленград, бидејќи двајцата Сиријци, кои имале дозволи за престој во Велика Британија, биле уапсени при влез во Бугарија од турска територија на преминот „Капитан Андреево“, во придружба на 25-годишна девојка, јавиува БТА.

Тројцата патници биле задржани откако бугарската полиција утврдила дека пасошот што го покажала девојката по потекло од Ирак и припаѓа на друга жена и дека таа се обидела да влезе во Бугарија со туѓ пасош.

XS
SM
MD
LG