Достапни линкови

Заев за нова година во посета на Солун


Архива: Претседателот на Владата Зоран Заев и градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис

Премиерот Зоран Заев за новогодишните празници ќе оди во посета на Грција на покана на солунскиот градоначалник Јанис Бутарис, потврдуваат од Владата наведувајќи дека посетата на Заев ќе биде во форма на приватна посета, а не официјална државна посета.

XS
SM
MD
LG