Достапни линкови

Судот го одобри обвинителниот акт за предметот на СЈО „Тендери“


Архива: Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска објавува документи за истрагата „Тендери“ на СЈО.

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 го одобри обвинителниот акт за предметот на СЈО „Тендери“ кој се однесува на изведување градежни работи во Музејот на македонската борба за државност и самостојност, во кој првообвинета е поранешната министерка за култура Елизабета Канческа Милевска.

Од судот наведуваат дека оформениот предмет по одобрениот обвинителен акт согласно системот АКМИС ќе биде распореден електронски за понатамошно постапување.

XS
SM
MD
LG