Достапни линкови

Средба меѓу Заев и Мицкоски во Владата


Архива: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Новоизбраниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека денеска попладне во 16 часот во Владата ќе има средба со премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев. Мицковски денеска зборуваше пред Парламентот истакнувајќи дека по средбата со Заев отвори внатрепартиски консултации по што ќе информираат за натамошното делување на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ.

XS
SM
MD
LG