Достапни линкови

Ерменскиот претседател Саркисјан во посета на Грузија


Ерменскиот претседател Серж Саркисјан

Ерменскиот претседател Серж Саркисјан пристина во Грузија каде ќе се сретне со неговиот колега Гјорги Маргвелашвлили со кога ќе разговара за билатералните односи меѓу двете земји. Предвидени се средби и со премиерот Гиорги Квирикашвили и други официјални лица. Од Грузија утре Саркисјан ќе се упати за Москва каде ќе присуствува на неформален самит на Заедницата на независни држави со кој ќе претседава рускиот претседател Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG