Достапни линкови

Најмалку шестмина загинати во напад во Авганистан


Кабул, архивска снимка

Бомбаш самоубиец денеска се разнесол пред зградата на Авганситанската разузнавачка агенција во Кабул убивајќи најмалку шест цивили. Во овој дел од градот се наоѓа и американската амбасада во Авганистан. Одговорноста за нападот ја презедоа милитантите на Исламската држава.

XS
SM
MD
LG