Достапни линкови

Времето денеска облачно и ветровито


Времето денеска ќе биде променливо облачно, во северните делови и на планините со провејување на снег. Ќе дува засилен северен ветер, кој на моменти ќе достигнува брзина и над 60км/час. Температурата ќе се движи од минус два до седум степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно. Ќе дува засилен северен ветер. Температурата ќе достигне до три степени.

XS
SM
MD
LG