Достапни линкови

Амди Бајрам не е дел од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ


Пратеникот Амди Бајрам.

Пратеникот од Сојузот на Роми, Амди Бајрам, ја напушти коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Тој пред почетокот на продолжението на денешната собраниската седница на говорница рече дека досега бил во коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ, а од денеска ќе делува како пратеник од Сојузот на Роми.

XS
SM
MD
LG