Достапни линкови

Мицкоски потврди дека се кандидира за лидер на ВМРО-ДПМНЕ


Христијан Мицкоски, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски јавно соопшти дека ќе се кандидира за партиски лидер на Конгресот во Валандово утре и задутре. Во објава на неговиот Фејсбук профил, Мицкоски вели дека Македонија се соочува со сериозни предизвици, на економски, политички и општествен план и оти граѓаните бараат излез.

„Во изминатиот период голем дел од членството на ВМРО-ДПМНЕ, членови на партиската структура, членови на општинските и месните комитети, но и огромен број на обични граѓани ми изразија поддршка и охрабрување да превземам чекор“, пишува Мицкоски на Фејсбук.

Тој наведува дека неговата кандидатура е „широко понудена рака“ за секој кој сака да биде дел од неговиот тим „за победничка и економски напредна Македонија“.

XS
SM
MD
LG