Достапни линкови

Убиено момче во Чаир


Архивска фотографија. Полицијата врши увид по убиство

Вечерва е убиено 24-годишно момче на улицата „Џон Кенеди" во скопската населба Чаир. Со автоматска пушка било пукано во момчето во моментот кога излегувало од автомобил кај автобуската постојка пред средното училиште „Цветан Димов

Екипи на МВР се на терен и работат на расчистување на случајот.

XS
SM
MD
LG