Достапни линкови

Притворено лице за напад врз воена база во близина на Лондон


Илустрација

Едно лице е притворено под сомнение дека отвориле оган кон воена база во близина на Лондон која ја користеле САД. Се уште не се знае причината за инцидентот во кој нема повредени лица. Британски медиуми јавија дека притворениот наводно се обидел да влезе во објектот. Воената база Милденхал се наоѓа на 130 километри оддалеченост од Лондон.


XS
SM
MD
LG