Достапни линкови

Претседателот на Србија Вучиќ во посета на Русија


Владимир Путин и Александар Вучиќ, Москва, 27.03.2017.

Делегација која је предводи српскиот премиер Александар Вучиќ од денеска до 20 декември ќе престојува во посета на русија каде што утре е предвиден состанок со претседателот Владимир Путин. Како што е најавено во Белград, Вучиќ и Путин ќе разговараат за јакнење на политичката, економската е воено техничката соработка, како и за односите во регионот. Во делегацијата се наоѓа и шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ.

XS
SM
MD
LG