Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно и постудено со локален слаб снег, особено на запад. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти од -10 до -3, а дневната ќе се движи околу нулата. Во Скопје слично време.

XS
SM
MD
LG