Достапни линкови

Заев: Наша намера е да ја спречиме изградбата на рудниците


Архива: Премиерот Зоран Заев.

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека уверува оти ќе го искористат секој правно-формален аспект за да го остварат ветувањето пред граѓаните во врска со рудникот Казандол, по најавите дека компанијата дека ќе започне со минирање.

Заев рече дека нивната намера е да ја спречат изградбата на рудниците.

„Сè што постои, како правно-формални опции. Гледам дека има пропусти. Правните тимови работат. Ќе ги разгледаат сите овие резултати како заклучоци и ќе постапиме“, рече Заев.

XS
SM
MD
LG