Достапни линкови

Ново рочиште за „Труст“ во Кривичниот суд


Сеад Кочан

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за предметот на СЈО „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ, за местење тендер на ЕЛЕМ. Според обвинението, осомничените со фалсификувани документи наместиле тендер во ЕЛЕМ во вредност од 17 милиони евра.

XS
SM
MD
LG