Достапни линкови

Се излеа нафта во Охридското Езеро


Охридско Езеро

Во каналот Студенчишта кој се влева во Охридското Езеро потонал бродот „Мис Стон“ од којшто се излеала нафта

Според сведоци, нафтената дамка се појавила утрово, а инцидентот се случил во текот на ноќта.

Од Капетанијата во Охрид велат дека нивните екипи се на теренот и работат на отстранување на горивото од каналот со пумпи.

XS
SM
MD
LG