Достапни линкови

Трамп: Путин повтори дека не се мешал во изборите во САД


Виетнам - претседателот на САД Трамп и рускиот претседател Путин. 11.11.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека рускиот претседател Владимир Путин повторил дека не се мешал во минатогодишните избори во САД. Трамп и Путин денска се сретнаа на маргините на самитот на азиско-пацифичката економска соработка во Дананг, Виетнам.

„Можете да го прашувате колку сакате, но тој рече дека апсолутно не се мешал во нашите избори“, изјави Трамп.

Путин наводите за мешање во минатогодишните американски претседателски избори ги окарактеризира како „бесмислени.“

XS
SM
MD
LG