Достапни линкови

ДУИ – Фер избори според европски стандарди


Арбр Адеми

ДУИ смета дека денешните избори поминаа во мирна, фер и демократска атмосфера и за нив како партија се прифатливи. Портпаролот на изборниот штаб на ДУИ Арбр Адеми оцени дека имаше пристоен процес и избори според европски стандарди. Тој им се заблагодари на Албанците од дијаспората кои денеска дојдоа да гласаат.

Тој рече дека очекува убедлива победа на ДУИ во сите општини каде што имаат кандидати.

XS
SM
MD
LG