Достапни линкови

Заев: Македонија цврсто чекори кон НАТО и ЕУ


Кампања за локални збори 2017. Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на синоќешниот предизборен централен митинг во Скопје ги повика граѓаните масовно да излезат на локалните избори в недела и да гласаат за кандидатите на неговата партија за, како што рече, „да ја ослободат земјата од остатоците на криминалниот режим на ВМРО ДПМНЕ.„Денес Македонија цврсто чекори кон НАТО и ЕУ“, додаде тој, најавувајќи и подобра соработка меѓу централните и локалните власти по изборите. Кампањата за првиот круг од изборите за градоначалници и општински советници завршува в петок.

XS
SM
MD
LG