Достапни линкови

Јаху објави дека сите 3 милијарди налози биле хакнати во 2013 година


илустрација

Јаху соопшти дека сите 3 милијарди налози биле хакнати во 2013 година, три пати повеќе од бројот што беше соопштен во најголемата кражба на податоци во историјата. Оваа компанија во декември лани соопшти дека притоа биле украдени информации, вклучувајќи имиња, мејл адреси, телефонски броеви, датуми на родендени и безбедносни прашања, одговори и лозинки.

XS
SM
MD
LG