Достапни линкови

Приведено едно лице за настаните во Собранието од 27 април


Насилствата во Собранието на 27 април годинава

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска го привела лицето И.Ј. (47) од Куманово, за учество во насилствата во Собранието на 27 април. Тој се сомничи за „учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејствие“, се вели во соопштението од МВР. Полицијата вели дека за уапсениот имало и други потерници за „учество во толпа што ќе изврши кривично дело“ и за „разбојништво“.

XS
SM
MD
LG