Достапни линкови

Спасовски - Владата ќе иницира меѓународна истрага за настаните во кумановско Диво Насеље


Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски

Случајот од настаните во Куманово веќе добива судска разврска, а Владата ќе преземе обврска да спроведе дополнителна меѓународна истрага, со што јавноста ќе ја дознае вистината, изјави денеска министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, во касарната во Ѓорче Петров на доделувањето словачка донација.

На прашањето дали има сознанија дека биле наградувани и вработени во МВР кои не учествувале директно во акцијата, Спасовски истакна дека станува збор за класифицирана информација.

XS
SM
MD
LG