Достапни линкови

Груевски - Изминуваат 100 дена на лаги


Архивска фотографија - Прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Никола Груевски.

„Поминаа 100 дена на лаги, неспособност, хаос и понижување“ рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Тој на прес-конференција попладнево ги набројуваше работите кои, како што рече, СДСМ ги ветиле, а не ги исполниле во овие 100 дена откако се на власт. Тој вели дека изминале 100 дена на партизација и на кадровски дебакл, незаконско работење и уривање на институциите, 100 дена на укинување и блокирање на проекти, економско тонење, задолжување и неработење, непромислени и погрешни потези.

Во обраќањето Груевски ја критикуваше Владата за политиките во здравството, образованието, надворешната политика… Според него, претходната власт правела сè за доброто на граѓаните, додека сегашната не прави ништо.

XS
SM
MD
LG