Достапни линкови

Северна Кореја отвори туристичка канцеларија во Москва


илустрација

Северна Кореја отвори туристичка канцеларија во Москва за да ги привлече Русите да патуваат во ова затворена земја, ветувајќи им дека нејзиното нуклеарно оружје ќе ги чува. „Северна Кореја е една од најбезбедните земји на светот“, изјави Ким Сенг Хунг претставник на севернокорејската амбасада во Москва, додавајќи дека таму туристите ќе се чувствуваат побезбедни отколку на „вечерна прошетка во Лондон“.

XS
SM
MD
LG