Достапни линкови

Илјадници лица со свеќи во рака на мирен собир во Шарлотсвил


Протестите во Шарлотсвил на 12 август.

Илјадници луѓе со свеќи во рацете се собраа пред универзитетот во Вирџинија во Шарлотсвил, четири дена по убиството на една жена на протестите на белите десничари. Бдеењето беше организирано од студенти и факултетот без да го промовираат настанот на социјалните мрежи со цел да се осигура безбедноста. 32 годишната Хедер Хејер беше убиена кога возач со автомобил влета во топлпата на протестите на 12 август.

XS
SM
MD
LG