Достапни линкови

Владата бара термин за неделни тематски пратенички прашања


Премиерот Зоран Заев.

Премиерот Зоран Заев, денеска побарал од претседателот на Собранието, Талат Џафери, да одреди термин за тематски пратенички прашања, соопшти владината прес-служба. Во писмото на Заев до Џафери се наведува дека Владата е подготвена за одржување на неделни тематски пратенички прашања во траење од еден час кои би биле во формат кој ќе го одреди претседателот на Собранието.

XS
SM
MD
LG