Достапни линкови

Во Собранието продолжува расправата за разрешување на Зврлевски


Собранието расправа за разрешување на Јавниот обвинител Марко Зврлевски

Собранието на Република Македонија денеска треба да ја продолжи шестата седница во чии рамки е и разрешувањето на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски. Досегашната расправа се карактеризира со реплики и контрареплики од пратениците на опозициската ВМРО ДПМНЕ. Пратениците од СДСМ одбија да учествуваат во расправата оценувајќи дека е бесмислена и укажаа дека е потребно Собарнието да се посвети на реформите.

XS
SM
MD
LG