Достапни линкови

Бугарската влада го одобри текстот на договорот со Македонија


Бугарскиот премиер Бојко Борисов.

Владата на Бугарија на денешната седница го одобрила текстот на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка со Македонија. Бугарскиот премиер Бојко Борисов, како што наведуваат од владината прес-служба, изјавил дека потпишувањето на договорот е израз на желбата на земјата да изгради модерни, добрососедски односи, засновани на европски вредности.

XS
SM
MD
LG