Достапни линкови

Пријавени исчезнувања на две девојчиња и една жена


Илустрација

Во изминатите 24 часа во полицијата се пријавени исчезнувања на две девојчиња на возраст од 11 и 15 години, и една 38-годишна жена.

Во полициската станица Гази Баба вчера мајка пријавила дека исчезнала нејзината 11-годишна ќерка.

Доцна синоќа во Полициската станица - Штип, маж од село Чардаклија пријавил дека е исчезната неговата 38-годишна сопруга.

Петнаесет минути по полноќ во СВР-Куманово, татко пријавил дека е исчезната неговата 15-годишна ќерка.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

XS
SM
MD
LG