Достапни линкови

Новинарот Латас во СЈО


Новинарот Драган Павловиќ Латас

Новинарот на телевизијата Сител Драган Павловиќ Латас, чиј глас можеше да се слушне во прислушуваните разговори, денеска беше во СЈО. Тој пред новинарските екипи не сакаше да каже зошто е во СЈО и излезе од задната врата на зградата во која е сместено обвинителството.

Тој е осомничен за два предмети во СЈО "Тотал" за даночно затајување и предметот "Тревник" за бесправно градење.

XS
SM
MD
LG