Достапни линкови

Трамп брифиран за потенцијално компромитирачки информации


избраниот претседател на САД Доналд Трамп

Американските медиуми јавуваат дека Федералното истражно биро ја испитува валидноста на наводите дека руски оперативци имале компромитирачки персонални и финансиски информации за избраниот претседател Доналд Трамп. Ове наводи биле дел од извештајот за руското мешање во претседателските избори и оти со нив биле запознати само претседателот Барак Обама, Доналд Трамп и осуммина конгресмени. На ваквите наводи Трамп преку Твитер одговори „Лажни вести, целосен политички лов на вештерки“.

XS
SM
MD
LG