Достапни линкови

Кремљ негира дека стои зад сајбер нападите во САД


Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денеска го отфрли извештај на американските разузнавачи кои тврдат дека рускиот претседател Владимир Путин лично наредил хакирање на мејловите за да се влијае на кампањата за избор на претседател на САД. Песков денеска изјави дека во извештаите на разузнавачите има неосновани тврдења кои не се Песков, исто така, рече дека Москва во моментов нема никакви врски со транзицискиот тим на Трамп и дека внимателно треба да се планира состанокот меѓу Трамп и Путин, оти тие контакти би дошле по фаза на влошување на односите.

XS
SM
MD
LG