Достапни линкови

Во Русија најавени демонстрации за подршка на Трамп


Русија - Обнинск

Властите во рускиот град Обнинск дозволија да се одржи први јавни демонстрации за подршка на ново избраниот американски претседател Доналд Трамп.

Се очекува присуство на 40 луѓе, кои сакале да изразат надеж за подобрување на руско – американските односи.

Трамп, кој беше избран на 8 Ноември за претседател на САД, изразуваше почит кон рускиот претседател Владимир Путин и повика на сорсботка со Русија во борбата против исламскиот тероризам.

XS
SM
MD
LG