Достапни линкови

Отпуштања или затворање на Утрински


Да се намали бројот на вработени, во спротивно ќе се затвори весникот. Ваква опција им била понудена на новинарите и другите вработени во Утрински весник, велат новинари во весникот. Сегашни и поранешни вработени во Утрински весник, но и многу други луѓе на Фејсбук веќе го споделуваат хаштагот #иЈассумУтрински.


XS
SM
MD
LG