Достапни линкови

МВР ќе се однесува професионално на собирот на „Шарената револуција“


Министерство за внатрешни работи, без оглед кој протестира, треба да го одржува јавниот ред и мир и нормално треба да се почитува правото на протест, а полицијата треба професионално да си ја врши работа, рече министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски пред утрешниот собир на „Шарената револуција“ во знак на подршка на Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

„Јас очекувам дека професионално и до крај посветено ќе си одговорат на задачата сите професионални во МВР кои ќе бидат на обезбедување на овој протест“, рече министерот Спасовски.

Од „Шарената револуција“ на нивниот фејсбук профил најавија собир за в понеделни, во 17 часот пред Собранието на Македонија, за поддршка на СЈО.

XS
SM
MD
LG