Достапни линкови

Груевски разочаран од работата на Јанева


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на новинарско прашање ја коментираше работата на Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, велејќи дека нејзината работа е далеку од очекувањата на ВМРО-ДПМНЕ. Тој рече дека работата на Јанева е далеку од очекувања во однос на професионалноста, непристрасноста и во однос на објективноста.

СЈО неодамна покрена обвинение, а еден од осомничените е Груевски.

XS
SM
MD
LG