Достапни линкови

Русија започна голема воена вежба


Русија започна голема копнена и поморска воена вежба во регионот на Црно и на Касписко Море. Министерот за одбрана Сергеј Шојгу денеска рече дека воената вежба започнала утрово. Вежбите го опфаќаат регионот на анкетираниот Кримски Полуостров, регион кој се граничи со Украина и со НАТО членките, Естонија, Латвија и Литванија, како и во областа што се протега од Урал до центарот на Сибир. Воените вежби ќе траат до крајот на месецов.

XS
SM
MD
LG