Достапни линкови

Тешки борби во Нагорно Карабах


архивска фотографија

Тенкови, тешка артилерија и хеликоптери се вклучени во борбите кои се водат во Нагорно Карабах јавуваат светските новински агенции. Ерменската војска ја обвинува азербјеџанската војска дека старувала силна офанзива употребувајќи тешка артилерија. Се уште нема коментар од Баку за борбите кои се водат во овој крај.

XS
SM
MD
LG