Достапни линкови

Јанева до Аневски - Немам обврска да образлагам зошто преземам предмети


По прес-конференцијата за случајот Тврдина, Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева на кратко го посети Советот на јавни обвинители. По кусата средба со претседателот на Советот, Петар Аневски, таа изјави дека го известила дека нема обврска да присуствува на нивните седници, ниту, пак, да образлага зошто ги преземам предметите Маѓар Телеком, и таткото и синот Верушевски. Таа рече дека Советот продолжил со седницата без нејзино присуство.

XS
SM
MD
LG