Достапни линкови

СЈО бара притвор за функционер во УБК


Специјалното jавно oбвинителство побара притвор за вработен во Управата за безбедност и контраразузнавање , потврдија за РСЕ од обвинителството. Се наведува дека е баран налог за претрес и за лишување од слобода односно бил поднесен предлог за притвор. Повеќе детали од СЈО најавуваат за утрешниот ден. Како што објавија дел медиумите станува збор за Горан Груевски, началник во Управата за безбедност и контраразузнавање за кој СДСМ уште при почетокот на објавувањето на т.н. бомби поднесе кривична пријава за незаконско прислушување.

XS
SM
MD
LG